0 0,00 

Cart

No products in the cart.

Kryjówka dla gadów – ważny element wyposażenia terrarium

kryjówka w terrarium tillandsia juncifolia

Jaka kryjówka dla gadów będzie najlepsza i dlaczego?

Właściwie dobrana kryjówka w terrarium jest często pomijanym elementem zbiornika. A przecież kryjówki, jaskinie, domki stanowią bezpieczne schronienie i jednocześnie sypialnię gada oraz stwarzają chłodniejsze miejsce w terrarium.

Odpowiedni gadzi domek wpłynie korzystnie na mieszkańca twojego terrarium dzięki temu, że zapewnimy mu chłodniejszą strefę jak też miejsca do ukrycia. Bez bezpiecznej kryjówki podczas snu, u gadów i płazów łatwo rozwija się stres, który negatywnie wpływa na ich aktywność i apetyt. Niektóre zwierzęta chętnie korzystają z ukrycia również z uwagi na możliwość złożenia tam jaj.

Kryjówka dla gadów – wielkość i sposób wykonania

Trzeba też pamiętać, aby kryjówka dla gadów miała odpowiednią wielkość. Dobrze jest zmierzyć średnice otworu jaskini i porównać ją do wielkości zwierzęcia i ocenić czy się tam zmieści lub czy nie będzie za duża.

Po drugie należy się również zastanowić czy chcemy mieć w zbiorku naturalne materiały czy konglomerat. Oba są bezpieczne dla zwierząt a tak naprawdę różnią się jedynie wyglądem tylko po to by stworzyć namiastkę warunków naturalnych.

Sposoby na zagospodarowanie przestrzeni w terrarium

Czasem też warto w przypadku np. żółwi lądowych dołożyć do jamy trochę sianka, aby zwiększyć wilgotność. Siano przy okazji pochłonie nieprzyjemne zapachy i spełni funkcję „miękkiej podusi”. Z kryjówek często korzystają również jaszczurki. Tutaj w zależności od rodzaju gada można zastosować nawet połówki kokosa, które ciekawie prezentują się w terrarium wzorowanym na las tropikalny.

Tak więc uruchomcie wodzę fantazji i stwórzcie namiastkę natury w zbiorniku. Duży wybór kryjówek znajdziecie w naszym sklepie tutaj. Zapraszamy!

Może to Cię zainteresuje?